Воєнний стан

Я живу в Україні і зовсім недавно мені довелося ознайомитися з терміном «воєнний стан», оскільки 26 листопада його затвердили в окремих областях нашої держави. Коли став вникати в його суть, зловив себе на думці: «А чи християнин не повинен жити щоденним духовним воєнним станом?» Що схожого?

1. Суть.
Воєнний стан церкви – наділення, в першу чергу, командуванням офіцерського складу (служителів церкви) через прямі вказівки (Біблії) Генерального штабу (Бог Отець, Бог Син, Бог Дух Святий). Тобто місцеві закони церкви («у нас так прийнято») чи порядки, звичаї відходять на задній план.

2. Особливості воєнного стану.
1) Трудова повинність для працездатних осіб. До введення воєнного режиму кожен займався своїм благоустроєм. Тепер живуть задля іншого. Ті, хто в тилу, при потребі повинні рити окопи або розчищати руїни.

Окіп у церковному житті. Окіп служить вогневою позицією та укриттям. Простіше кажучи, при організації євангельських служінь чи поїздок існує маса питань фізичного характеру (наприклад, розкласти лавочки, допомогти транспортом). Чи повинен служитель церкви, тобто офіцер, рити окопи, маючи у своєму розпорядженні десятки працездатних осіб? З точки зору воєнного протоколу офіцери займаються стратегією та командуванням підрозділу.

Розчищати руїни — також справа не рідкісна, адже в окремих битвах місцева церква зазнає поразки (приклад Гал.3:1-5). В кінцевому результаті церква отримує перемогу у війні (Мф. 16:18). Поміркуйте, чи були у вашій церкві битви з таким противником, як плітки? Чи завжди ви перемагали? Часом, після поразки у подібній битві церква ще довго розчищає руїни, які з’явились після цього протистояння.

2) Встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду. Це повноваження обмежувального характеру. Слово Головнокомандувача церкви також певним чином застерігає і встановлює схожий режим (приклад Мф.7:1-5).

3) Заборона мітингів. Мітинги проводяться коли громадяни не задоволені рішенням влади. В більшості церквах за місцеву владу вважають служителів (церковна рада). Бува, знаходяться ті, кому не подобається тактика тієї влади і вони влаштовують щось схоже на мітинг. Та не варто забувати хто є справжньою владою (1Кор.1:11-17). Христос категорично проти мітингів (1Кор.1:10).

4) Повноваження примусового вилучення майна. По закону України військовики можуть вилучити для тимчасового використання будь-яке майно, в тому числі легкові і вантажні автомобілі. Тут церква дещо відрізняється. Бог не змушує церкву щось віддавати, але «Бог любить того, хто з радістю дає» (2Кор.9:7). Та в історії християнства є маса прикладів, коли задля перемоги над суперником вірні воїни Христа віддавали не те, що майно, але навіть своє життя.

5) Введення комендантської години. Комендантська година – це заборона служителями церкви в певний час перебувати в місцях потенційної небезпеки чи дислокації противника. Наприклад, нічні клуби. Палкий християнин вирішив євангелізувати масив такого клубу. Відвідуючи подібні місця в комендантську годину, він отримає поразку («Не давайте себе звести, товариство лихе псує добрі звичаї» (1Кор.15:33)). Часом, комендантська година в церкві може виглядати як застарілі погляди чи стереотипи. Але сила війська в їх єдності. Всі доручення небесний ген.штаб записав у стратегічній книзі – Біблії. Тому її варто досліджувати та вивчати. Під час воєнного стану порушення наказу суворо карається.

Охоплювати всі особливості воєнного стану не варто. Роздумуючи вже про декілька з них, зрозуміло, що християнин повинен жити духовним воєнним станом щоденно. Боротьба з гріхом, з дияволом, з своїм егоцентризмом — це щоденні битви. Звичайно, для перемог потрібно слухати Головнокомандувача, довіряти офіцерам і допомагати товаришам по фронту. Ми змушені убивати гріх кожного дня. Все починається з малих перемог.

Введення воєнного стану впливає на комфорт. Якщо ти звик сидіти в тилу, вважаючи, що нічим не можеш допомогти на передовій, в мене є для тебе декілька порад:

1. Слухай голос Головнокомандувача — Бога! Своєму війську Він дає чіткі вказівки.
2. Вивчай стратегічну книгу – Біблію. Так ти можеш знати принцип боротьби з противником.
3. Не цурайся трудової повинності! Копати окопи чи розчищати руїни — справа брудна і не приємна, але стратегічно важлива. Таким дорученням ти теж виконуєш Божий план.
4. Не чекай вилучення твого майна! Пам’ятай! Небесний ген.штаб шукає тих, хто дає з радістю. Не зволікай! Підійди до офіцерів твоєї церкви і запропонуй свою матеріальну допомогу.
5. Не давай себе звести! Сьогодні, як ніколи, існує загроза інформаційної війни. Прийде час, коли тобі буде здаватися, що офіцери не виконують доручення Головнокомандувача. Або навіть в їх рядах з’явиться зрадник чи шпигун. В тебе є можливість напряму зв’язатися з небесним ген.штабом. Номер телефону ти знаєш – це твої коліна. В молитві розкажи Богу про твої переживання, а потім не забудь і Його вислухати.

Ворог наступає! Він порушив територіальну цілісність Творця Всесвіту! Введи воєнний стан у своєму житті!

Автор: Вадим Бабій

(Visited 103 times, 1 visits today)

Об Авторе

You might be interested in

ОСТАВЬТЕ СВОИ КОММЕНТАРИИ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *