Ну впертий як...

Є в Біблії одна історія, схожа на казку. Цю історію навіть розповідають дітям. Тому, розпочинаючи розповідь зі слів “і велика риба…”, діти з легкістю продовжать словами “проковтнула Йону”. І справді, якби ця історія не була записана в Святому Писанні, книга пророка Йони могла б згодитися у казки, чи не так?

Бог дає завдання Йоні піти в місто Ніневія, звістити про біду => Йона засинає під час бурі, його будять і викидають в море, де його ковтає велика риба => Йона молиться і по велінню Бога риба викидає пророка на берег => Йона йде до Ніневії, проповідує і ніневітяни каються => Бог милує Ніневію.

Можливо, цю історію ви чули не раз і багато уроків брали. Та недавно я помітив дещо нове для себе! Який же Йона впертий! Отож, п’ять впертостей Йони:

1. “Йди проповідуй”. А пророк хоче втекти до м.Таршіш (Йона 1: 3). Втекти від Бога, справді, Йона?

2. Починається буря, всі на кораблі моляться кожен до свого бога. А Йона, бачивши ситуацію, “ліг, і заснув” (1:5). Часто ви засинаєте посеред бурі? Наприклад я перед екзаменом, серйозною розмовою чи поїздкою ще довго вночі не можу заснути. Впертий на своєму!

3. Три дні і три ночі, тобто 72 години в рибі. І аж тоді Йона починає молитися до Бога. Ви уявляєте сморід всередині риби, де перебував пророк? (2:1-11)

4. Знову повеління: “Іди до Ніневії, і проповідуй”. Що ж Йона вирішив сказати городянам? “Ще 40 днів і Ніневія буде зруйнована” (3:4) — сказав він. В наш час це те ж саме, що: “Привіт, ви скоро потрапите в ад”. Хороша проповідь!:)

5. Велике місто Ніневія обійти можна було за три дні (3:2). Пророк скільки ходить? “і зачав Йона ходити по місті на один день ходи” (3:4). І справа не в тім, що пророк був спортсмен, він знову показав свою впертість. Йона пройшов лише третю частину міста.

Друзі, дивлячись на впертість Йони, я подумав: “А чи не схожий я на нього? На роботі, чи навчанні. У відносинах з друзями/батьками/дружиною. А чи не впертий я, коли Бог промовляє до мене?”

Автор: Вадим Бабій

(Visited 264 times, 1 visits today)

Об Авторе

You might be interested in

ОСТАВЬТЕ СВОИ КОММЕНТАРИИ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *