Недороблені

Як давно ви щось недопрацьовували, щось залишали незавершеним? «Ех, залишу на потім, згодом, пізніше.» Уже ось мали завершити, залишилась маленька дрібниця, але… Думка про те, що у вас маса часу, перемагає здоровий глузд — завершити справу саме зараз. І залишаються вони не на годину, а часом на дні, місяці або навіть роки. Згодом дивишся на них і дивуєшся сам собі, чому ж не доробив? Це ж дрібничка зовсім. Знехтувавши вчора десятьма хвилинами, сьогодні витрачаєш втричі більше.

Проста ситуація. Вирішив покращити оздоблення своєї клумби й замінити бордюри. Справа мені знайома, тому я витратив на неї декілька годин. Зробив усе, та не все. Один бордюр потрібно запилити — останній штрих і все готово. Подумав я: «Завтра закінчу.» Минуло близько п’яти місяців і вчора я, поглядаючи на недороблену справу, подумав, чому ж так виходить? Це проста моя халатність? Думаю, кожен може згадати подібний випадок зі свого життя. То чому так буває?

Недороблені! Такі справи всім не подобаються. Спробуйте в школі не завершити рівняння до кінця і здати викладачу на перевірку. Навіть якщо ви завершили на 95%, але останній рядок не дописали, ви отримаєте двійку. Якщо будівельник зробить проект будівлі, розрахує вартість кошторису, залиє фундамент і вимурує стіни, але дах залишить на потім, хто буде жити в такому будинку? Футбол, напевно, найкращий приклад! Часом команда за матч проводить понад десяти гольових атак, але гол не забиває. Звичайно, так вона не виграє. Або спробуйте недопекти хліб усього на п’ять хвилин. Така випічка піде нам не на користь.

Недороблені справи шкодять не лише особисто нам, а й нашим близьким, друзям і рідним. Друзі, що недопрацьовують свої обітниці, розчаровують нас. Недороблені справи — це залишений паразит на листку троянди, через який уже за короткий час може загинути ціле поле квітів.

Вічна Книга, авторитетна, незмінна й досконала — Біблія дає нам масу прикладів завершених справ Творця, а також вірних Йому послідовників. Страшно уявити, якби Бог створив усе на 99%, а, наприклад, гравітацію лишив на потім, на 1000 років пізніше. Але ні! Усе Він створив ідеальним і довершеним! «…і ото, вельми добре воно» (Бут.1:31). Що було б, якби Ной, будувавши великий човен, недоробив хоча б віконця, щоб воно закривалося? Але він «зробив все, як звелів йому Бог» (Бут.6:22). Тобто Ной завершив справу до кінця. Читаючи Біблію можна чітко помітити, що для Бога є дуже важливим завершенням справи, яку Він нам доручає. Сам їх завершує показуючи приклад. Аксіомою є також те, що Він завершить усі Свої обітниці. Не обіцяючи нам просте життя на землі сказав: «А хто витерпить аж до кінця, той буде спасенний» (Мф.24:13). Йому важливо, щоб ми йшли до кінця. Не залишали все на півдорозі. Бог довів Свій план спасіння людини до кінця. Його Син прийшов до людей, щоб померти за гріхи людства, а потім воскреснути для оправдання всіх, хто повірить у Нього. Страшно уявити, якби Він помер, але не воскрес. Або, наприклад, зійшов з хреста на якому Його розп’яли. Але ні! Він закінчив справу до кінця!

Роздумуючи над своїми недоробленими справами, стає соромно. Потрібно змінюватися і в цьому допомагає приклад Ісуса, що записаний в Біблії, допомагає Його Слово. Так, це не просто. Але почати можна зі зверненням до Творця:

«Бог! Я вірю, що Ти чуєш мене завжди. І сьогодні знову розумію, який я недосконалий, гріховний. Я часто не завершую справи до кінця і мені так соромно за це перед Тобою. Я дякую Тобі за Твій приклад, залишений для мене в Біблії. Прости мене і зміни моє ставлення до недороблених справ. Вірю в силу Духа Твого. Амінь»

Автор: Вадим Бабій

(Visited 85 times, 1 visits today)

Об Авторе

You might be interested in

ОСТАВЬТЕ СВОИ КОММЕНТАРИИ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *