Сад

Куди ми, християни, ходимо щонеділі? Так, до церкви, в дім молитви, на зібрання, на поклоніння. Ще можна доповнити цей список і це буде вірно. Я би хотів зробити незвичне порівняння, церква – то є сад. Чому сад?
Сад – посадка плодових дерев, рослин, декоративних кущів та квітів.

Апостол Павло досить часто робив різні порівняння, одне з яких записано в 1Кор.3:4-9. Цікаво пише Павло: «Я посадив, Аполлос поливав, Бог же зростив…»(1 до Коринтян 3:6). Що посадив? Або кого? І чому хтось садить, хтось поливає?

Все вирішує Господар саду, тобто Бог. Одних Він ставить садівниками, які доглядають за садом, а всі інші — це рослинки, якими Господар наповняє цей сад. Спробуйте себе знайти.

Садівники

Садівники – служителі церкви. Більшість з вас пробували себе в якості садівника. Можливо, проживаючи в квартирі, ви лише доглядали за рослинкою. Все ж відчули, що це не малий труд. Потрібно посадити, полити, підживити, доглядати за рослиною. Одні ростуть на пекучому сонці, а інші цього не витримують. Садівники багато читають, переймають досвід у інших, їх труд дуже важкий. У великому саду багато садівників. Один відповідає за посадку, інший за полив, третій за підкормку та доглядом рослини. Роботи досить багато, тому «…і кожен одержить нагороду за працею своєю!» (1Кор.3:8)

Дерева, кущі, рослини

Але ж не всі садівники. Хтось у саду високе дерево, хтось кущ, а хто і маленька рослинка. Важливо пам’ятати: крім того, що садівники доглядають за садом, всі рослини також тісно взаємопов’язані. Вони служать один одному. Високе дерево міцне, дає багато плодів, або часом служить тим, що захищає від палючої спеки більш вразливі рослини. Його посадили давно і вклали в нього великий труд. Поливали, підживляли, обкопували. В перші роки, його навіть підв’язували до палиці, щоб зберегти від сильних вітрів. Та за таким деревом потрібно слідкувати, аби вчасно зірвати стиглі плоди, щоб ті не пошкодили малим рослинкам. Ви колись зустрічали християнина, який вихваляється своїми досягненнями перед іншим? Буває, хто думає що він «о, яке велике дерево в саду!», а користі з нього не багато.

В кожному саду є і малі дерева. У них також вкладають великий труд і догляд за ними подібний. Та у них є перевага перед високими. Малі дерева займають менше місця, а плоду можуть принести більше. Також, якщо садівник не встиг зірвати плід, навряд чи з малої висоти воно комусь нашкодить. Отож, друже, якщо ти мале дерево в саду — не сумуй, ти можеш зробити більше!

В саду не обійтися без кущів. Ця група християн потребує щорічної чистки. Дерева садівники також по рекомендації Господаря чистять. Але, уявіть, що буде, коли хоча б один рік не почистити малину чи виноград? Звичайно, для кожної рослинки свій підхід, на все своя пора. Ніхто не чистить виноград взимку. Зиму рослині важко пережити, тому не варто їй наносити додаткове навантаження.

В саду також живуть так звані «зелені рослини». Їх царство налічує понад 500 000 видів. В нашому краї зустрінемо чималий різновид. В саду їм потрібно достатньо життєвого простору. Наприклад, якщо це квітка, то вона не обійдеться і без світла. Доречі, досить часто серед саду роблять квітник. Квіти, зазвичай, більш вразливіші за дерева та кущі. Саме тому за такою групою садівник доглядає особливо і старанно. Квіти розділяють на «вискочки» та «вічно квітучі». Першим дали таку назву, тому що квітнуть лише раз в рік. Доглядають за ними в саду завжди, а квітнуть лише раз. Не справедливо! Вічно квітучі супроводжуються інтенсивним поливом, добавками торф’яних сумішей та добрив. Догляд за такими квітами переливається красивими ароматами та різноманіттям кольорів. Так хто ти? Скільки разів на рік ти квітнеш у своїй церкві?

Про бур’ян багато розповідати не потрібно, всі з ним знайомі. Для нього існує один вирок – горіти у вогнищі. Але не варто сплутувати траву з бур’яном. Трава, зазвичай, для стежинок. Тому, друже, якщо ти трава і по тобі досить часто товчуться садівники, витирають об тебе взуття — не сумуй! Ти – частина саду! Пам’ятай: сад обійдеться без квітів, а без трави — ні!

І на кінець. Можливо, в очах садівника є різниця чи ти дерево, чи квітка, та для Господаря важливий навіть самий маленький чорнобривець. Звичайно, у Своєму саду бур’ян бачити Він не бажає. І якщо ти, дорогий читачу, ще схожий на бур’ян, попроси Його, Він зробить з тебе запашну квітку. Процес цей тривалий, безцінний і безкоштовний водночас. Кров Ісуса Христа – ось плата за таке чудо! Кров Ісуса здатна змінити кожного! Так, коли ти станеш частиною саду, ти вже не будеш рости як бур’ян, куди хочеш і як хочеш. За тобою будуть доглядати, піклуватися інші співмешканці, а ти ж за ними. Але пам’ятай! Для бур’яна один кінець – смерть.

(Visited 63 times, 1 visits today)

Об Авторе

You might be interested in

ОСТАВЬТЕ СВОИ КОММЕНТАРИИ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *